سلسترون

از ویکی نجوم
پرش به: ناوبری، جستجو

سلسترون[ویرایش]

دقتر مرکزی کمپانی سلسترون در شهر تورانس - ایالت کالیفرنیا

سلسترون یک کمپانی آمریکایی تولید محصولات اپتیکی نظیر تلسکوپ، دوربین تک چشمی و میکروسکوپ است. کمپانی سلسترون در سال ۱۹۶۴ توسط تام جانسون، یکی از فیزیکدانان برجسته در زمینه اپتیک ، پایه گذاری شد. این کمپانی آمریکایی در طول چند دهه گذشته تولیدکننده‌‌ای پیشرو در زمینه اقلام اپتیکی اعم از تلسکوپ ، میکروسکوپ ، دوربین دوچشمی و ... بوده است. تولیدات سلسترون به دلیل کیفیت اپتیکی بسیار بالا ، اجزاء مستحکم و طراحی منحصر بفرد و زیبا در تمام دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار است . تلسکوپ‌های سلسترون پر طرفدار ترین ابزار نجومی در میان منجمان سراسر جهان است . از انواع کوچک و دانش آموزی گرفته تا مدل‌های پیشرفته و حرفه‌ای ، ابزارهای سلسترون بهترین انتخاب برای کسانی است که به کیفیت اهمیت می‌دهند . مدیران و برنامه ریزان سلسترون همواره برای ارتقاء کیفیت تولیدات و استفاده از ایده ها و تکنولوژی‌های جدید اهمیت بسیاری قائل‌اند . به همین سببب در سال‌های اخیر تکنولوژی‌های ویژه‌ای به محصولات سلسترون افزوده شده است.

تکنولوژی سلسترون[ویرایش]

تکنولوژی‌هایی نظیر پوشش چندلایه عدسی‌ها و آینه‌ها تحت عنوان XLT جهت افزایش کیفیت چشمگیر تصاویر ،تلسکوپ‌های مجهز به GPS ، سیستم Star Sense که قابلیت بی نظیری در جستجوی رباتیک و خودکار اجرام آسمانی ایجاد می‌کند و نیاز به هیچگونه تنظیمات اولیه ندارد. در سال ۲۰۱۲ یک دختر ۱۴ ساله آمریکایی به نام کارولین مور با تلسکوپ شخصی اش که یکی از انواع تلسکوپ‌های سلسترون ، مجهز به سیستم Star Sense توانست یک ابرنواختر کشف کند که سبب شد تا نام وی به عنوان جوان‌ترین کاشف ابرنواخترها به ثبت برسد. این موضوع تنها یکی از موفقیت‌های این برند بین المللی است و هرساله در سراسر جهان منجمان زیادی با استفاده از تلسکوپ‌های سلسترون موفق به انجام رصدهای مهم و ثبت عکس‌های نجومی فوق العاده از اجرام کم نور اعماق آسمان می‌شوند.

نمایندگی های سلسترون[ویرایش]

سلسترون در بسیاری از کشورهای جهان نمایندگان فعالی دارد که محصولات خود را از طریق این نمایندگان به کاربران عرضه میکند. نمایندگی سلسترون در ایران مرکز نجوم آوا استار است. علاقمندان به نجوم در ایران می‌توانند جهت تهیه محصولات سلسترون با مرکز نجوم آوا استار در ارتباط باشند.

سلسترون معتبرترین برند محصولات اپتیکی در جهان