در حال ویرایش M22

پرش به: ناوبری، جستجو

هشدار: شما وارد نشده‌اید. نشانی آی‌پی شما برای عموم قابل مشاهده خواهد بود اگر هر تغییری ایجاد کنید. اگر وارد شوید یا یک حساب کاربری بسازید، ویرایش‌هایتان به نام کاربری‌تان نسبت داده خواهد شد، همراه با مزایای دیگر.

این ویرایش را می‌توان خنثی کرد. لطفاً تفاوت زیر را بررسی کنید تا تأیید کنید که این چیزی است که می‌خواهید انجام دهید، سپس تغییرات زیر را ذخیره کنید تا خنثی‌سازی ویرایش را به پایان ببرید.
نسخهٔ فعلی متن شما
سطر ۷۲: سطر ۷۲:
 
== سیاهچاله ==
 
== سیاهچاله ==
  
دو [[%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%87|سیاهچاله]] که بین 10 و 20 برابر جرم [[%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF|خورشید]] وزن دارند، هر کدام در ابتدا توسط آرایه بسیار بزرگی از تلسکوپ های رادیویی در نیومکزیکو کشف شدند و وجودشان در سال 2012 توسط تلسکوپ اشعه ایکس چاندرا تأیید شدند. آشکار سازی آن ها نشان می دهد که تخلیه گرانشی از سیاهچاله های این خوشه به اندازه ای که قبلاً تصور می شد نمی باشد و این منجر به تخمین 5 تا 100 سیاهچاله درون M22 می گردد. بر همکنش بین ستارگان و سیاهچاله ها می‌تواند توجیهی برای هسته بزرگ نامعمول این خوشه باشد.<ref name="multiple">ویکی پدیای انگلیسی [http://en.wikipedia.org/wiki/Messier_22] </ref>
+
دو [[%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%87|سیاهچاله]] که بین 10 و 20 برابر جرم [[%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF|خورشید]] وزن دارند، هر کدام در ابتدا توسط آرایه بسیار بزرگی از تلسکوپ های رادیویی در نیومکزیکو کشف شدند و وجودشان در سال 2012 توسط تلسکوپ اشعه ایکس چاندرا تأیید شدند. آشکار سازی آن ها نشان می دهد که تخلیه گرانشی از سیاهچاله های این خوشه به اندازه ای که قبلاً تصور می شد نمی باشد و این منجر به تخمین 5 تا 100 سیاهچاله درون M22 می گردد. بر همکنش بین ستارگان و سیاهچاله ها می تواند توجیهی برای هسته بزرگ نامعمول این خوشه باشد.<ref name="multiple">ویکی پدیای انگلیسی [http://en.wikipedia.org/wiki/Messier_22] </ref>
  
 
== منبع ==
 
== منبع ==

لطفاً توجه داشته‌باشید که همهٔ مشارکت‌ها در ویکی نجوم ممکن است توسط دیگر مشارکت‌کنندگان تغییر یابند، ویرایش یا حذف شوند. اگر نمی‌خواهید نوشته‌هایتان بی‌رحمانه ویرایش شوند؛ بنابراین، آنها را اینجا ارائه نکنید.
شما همچنین به ما تعهد می‌کنید که خودتان این را نوشته‌اید یا آن را از یک منبع با مالکیت عمومی یا مشابه آزاد آن برداشته‌اید (ویکی نجوم:حق تکثیر را برای جزئیات بیشتر ببینید). کارهای دارای حق تکثیر را بدون اجازه ارائه نکنید!

برای ویرایش این صفحه، لطفاً به سوال زیر پاسخ دهید (اطلاعات بیشتر):

لغو | راهنمای ویرایش‌کردن (در پنجرهٔ تازه باز می‌شود)