بحث الگو:صور فلکی

از ویکی نجوم
نسخهٔ تاریخ ‏۲ اکتبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۵:۴۱ توسط هانيه اميري (بحث | مشارکت‌ها) (جایگزینی متن - 'ي' به 'ی')
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو

برخی صفحات این الگو ساخته شده ولی به دلیل تفاوت نام لینک نمیشوند بهتره برای صفحات صورت های فلکی یه شکل واحد انتخاب بشه مثلا همه رو از نام های معادل فارسی آنها استفاده کنیم که در اون صورت باید صفحاتی مثل صورت فلکی عقرب به صورت فلکی کژدم تغییر مسیر داده بشه و تعدادی از لینک های این الگو برای مثال بصورت ماکیان (صورت فلکی) نوشته شده باید بررسی بشه صورت فلکی ماکیان بهتره یا ماکیان (صورت فلکی) عنوان صفحاتی از صورت های فلکی که دو قسمتی هستند به دلیل فاصله و نیم‌فاصله لینک نمیشن مثل صورت فلکی ذات‌ الکرسی و صورت فلکی تازی‌ها این مشکل در خود ویکی پدیا فارسی هم هست پیشنهاد میکنم یه شکل واحد انتخاب کنیم و همه صفحات صورت فلکی رو با همون نام ویرایش و ایجاد کنیم مثلا میشه گفت شکل درست عنوان مقالات صور فلکی بصورت زیر در نظر گرفته بشه و همه مقالات با توجه به این راهنما ویرایش بشن:

صورت‌فلکی AB
صورت‌فلکی(نیم‌فاصله)+AB=نام معادل فارسی صورت فلکی در صورت اطلاع؛در صورت دو جزئی بودن از نیم‌فاصله استفاده شود(نیم‌فاصله:CTRL+SHIFT+2 البته فونتتون حتما باید فارسی باشه)

البته این برای مثال بود فقط ولی اگه همه موافق باشید دست بکار بشیم اگر نه منتظر پیشنهاد ها هستم! در ویکی فارسی حتی واژه صورت فلکی رو هم حذف کردن و فقط برای مثال نوشتن ذات‌‌‌الکرسی در صورتی که واژه مثل گاو بوده یک صفحه ی ابهام زدایی یجاد شده و آن را بصورت گاو(صورت فلکی)تعریف کردند.

--Space ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۵۱ (IRDT)


صحبت شما کاملا صحیح است و باید در اسرع وقت استانداردهایی برای ویکی نجوم تالیف کنیم . من با پیشنهادتون کاملا موافقم و به نظرم دست به کار بشیم . :)

--Mahdad haghighi ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۳:۱۳ (IRDT)


در مورد اینکه در این الگو برای مثال بصورت ماکیان (صورت فلکی) یا تنها ماکیان نوشته شده، به این دلیل است که این الگو تا حدودی برای صورفلکی که در ویکی نجوم وجود دارد اصلاح شده و به صورت صورت فلکی ... در آمده است که به مرور با ایجاد صفحات دیگر صورفلکی همه اینها اصلاح خواهند شد.

در مورد اینکه ما هم صورت فلکی عقرب و هم کژدم را داریم، به این دلیل است که ممکن است کسی نام فارسی این صورت فلکی را ندارد و با نام دیگر جست و جو کند، به همین دلیل هدف این است که هر صورت فلکی با چند نامی که دارد، ایجاد شوند و تغییر مسیر داده شوند. مگر اینکه تصمیم دیگری بگیریم. ولی به نظرم با چند نام وجود داشته باشند، بهتر است.

در مورد نیم فاصله ها بله حق با شماست و باید یک شکل واحد ایجاد کنیم. بعد از تکمیل شدن همه صفحات صورفلکی اصلاح میشوند.

--هانیه امیری ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۳:۴۰ (IRDT)


خانم امیری صحبت شما کاملا درسته یک موضوع به شکل های مختلفی ممکنه جستجو بشه و ما باید صورت های مختلفو داشته باشیم و به صفحه اصلی تغییر مسیر بدیم

دلیل این که این موضوع رو مطرح کردم همین الگوی صورت فلکی هست

همونطور که مشاهده میکنید مقاله ی صورت فلکی عقرب وجود داره ولی در این الگو وقتی روی کژدم کلیک میکنیم صفحه ای موجود نیست

دلیلش اینه که مقاله ای به عنوان کژدم هنوز ایجاد نشده

پس باید ایجاد بشه و به عقرب تغییر مسیر پیدا کنه

و یا عقرب رو به کژدم تغییر مسیر بدیم

ویا لینکی که در این الگو نوشته شده رو تغییر بدیم و به عقرب تبدیل کنیم

من تعدادی از لینک های الگو رو درست کردم ولی تغییرات رو برگردوندم تا اول در موردش تصمیم بگیریم.

الان سوال من اینه

الگو رو با توجه به صفحات موجود تغییر بدیم(مثلا در الگوی بجای کژدم درج بشه عقرب)

یا این که صفحه ی کژدم رو ایجاد کنیم و عقرب رو منتقل کنیم به کژدم

ممنون

--Space ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۵:۲۱ (IRDT)ممنون از شما... نظر من این است که با اسم های عام، صورفلکی ایجاد شوند مثل کلب اکبر، دب اکبر، عقرب و ... ولی در الگو اسم فارسی صورفلکی درج شود و سپس تغییر مسیر داده شود.

تغییر مسیرها به مرور با ایجاد صفخات انجام خواهند گرفت.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما نیز هستیم.

--هانیه امیری ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۶:۱۸ (IRDT)


ok پس من تغییرات لازم رو در کد نویسی ابن الگو انجام میدم تا به صفحاتی که الان داریم پیوند داده بشه و بعدا درمورد تغییر نام تصمیم بگیریم ممنون --Space ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۳۱ (IRDT)


من به شخصه خیلی خیلی ممنونم D: --Mahdad haghighi ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۳۴ (IRDT)